PROČ SE PŘIHLÁSIT?

Pokud si myslíte, že jste dobří herci, tak jste na těchto stránkách zbytečně. Nemůžeme vás nic naučit a ani vám pomoci. Vlastně vám není pomoci… Něco naučit se může pouze člověk, který se chce učit a který navzdory třebas dlouhé praxi dospěl k sokratovskému poznání: „Vím, že nic nevím“.

Rok co rok se na DAMU hlásí stovky lidí, kteří se chtějí stát slavnými herci. Herectví je ale především dřina, spousta odříkání a nejistá budoucnost.

Pokud se domníváte, že z vás účast na našem (nebo jakémkoli jiném kurzu) udělá herce, pak se mýlíte. Hercem se člověk rodí. Pouze malé procento lidí je obdařeno dostatečně velkým talentem a také nezlomnou pílí, která je nezbytnou složkou herecké práce. My můžeme otevřít vaše myšlení, ukázat vám cestu k hledání vašeho talentu. Vyzkoušíme s vámi všechny věci, se kterými se u přijímacích zkoušek na herecké školy můžete setkat (monology, skupinovou hereckou práci, zpěv, gymnastickou sestavu, výrazový tanec, hudební teorii, práci s rekvizitou, moderování atd.). Upozorníme Vás na to, jaká kritéria jsou u jednotlivých složek hodnocena. Pokusíme se upozornit vás na herecké zlozvyky, které si možná přinesete ze svých předchozích působení v ochotnických souborech. Budeme se snažit váš talent maximálně rozvinout.

Po absolvování našeho kurzu k přijímacím zkouškám nepůjdete ve stresu. Budete vědět, co vás čeká (čímž získáte obrovskou výhodu proti mnoha ostatním uchazečům). A pokud neuspějete, nebudete moci svůj neúspěch svádět na špatnou přípravu nebo neznalost podmínek. Domníváme se, že úspěchem našeho kurzu může být i to, že společně zjistíme, že dostatečný talent nemáte. Takové včasné zjištění vám může ušetřit několik let života a umožnit vám ubírat se jiným směrem, ve kterém třeba vyniknete.

A ještě poslední věc. Naši lektoři přistupují ke své práci maximálně zodpovědně. Dojíždí často z daleka kvůli tomu, aby věnovali svůj čas a um pěti lidem. Totéž maximální nasazení  budeme očekávat od vás. Nenabízíme vám dramatický kroužek ani volnočasovou aktivitu. Nabízíme vám cestu k vašemu snu. Nabízíme vám dřinu, spoustu domácích úkolů, ztracené volné neděle, často dlouhé dojíždění… Pokud na toto přistoupíte, mohu slíbit, že z vás dostaneme to nejlepší co ve vás je.